Portal ogólno-techniczny

Zrób to sam prezent

Zrób to sam prezent, który jest ręcznie wykonany znacznie bardziej cieszy. Osoba, która go wykonuje bardzo się stara aby wszystko było bardzo starannie poskładane. A swoją drogą kto z nas nie lubi dostawać prezentów. Dziś w dobie masowych produkcji ludzie kupują wszystko co im się podoba. Toteż bardziej cieszą prezenty ręcznie wykonane. Nasze społeczeństwo bardzo się rozleniwiło, ale niestety tak szybko postęp idzie do przodu, że ludzie czasami nie zwracają uwagi na masowe tanie wykonania.

Prezenty możemy dostawać z jakiejś okazji lub też bez. Prezent bez okazji czasami świadczy o przeskrobaniu czegoś. A jaka jest radość kiedy wręczamy prezent, choć wiele osób bardzo lubi dostawać prezenty. Nie masz jednak czasu na kupowanie i stanie w korkach zrób to sam, prezent wykonany bowiem własnoręcznie nieraz bardziej ucieszy niż ten kupny.

Bardzo popularnymi stały się ostatnio ramki na zdjęcia. Zrób to sam, prezent w postaci ramki na zdjęcia niejednemu się przyda. Do jej wykonania możemy zastosować na przykład brystol kolorowy, klej, nożyczki i inne ozdoby takie jak patyczki od lodów czy też ususzone kwiatki. Wykonanie jest bardzo proste. Wystarczy wyciąć kwadrat z brystolu potem drugi taki sam. W środku wymierzyć zdjęcie i wyciąć dziurkę. Potem ozdabiamy i możemy komuś sprezentować.

Idą święta idziesz do rodziny, ale nie masz nic na prezent. Zrób to sam prezent w postaci stroika. Do jego wykonania będzie nam potrzebna gąbka, gałązki w miarę długie i cienkie oraz podstawek od kwiatów. Jeśli mamy jakieś niepotrzebne sztuczne kwiaty z pewnością możemy je wykorzystać. Jeśli mieszkamy blisko lasu możemy również nazbierać szyszek. Aby powstał stroik możemy naszą gąbkę przymocować do podstawka. Potem wciskamy w nią wszystkie kwiatki, które mamy. Tak powstały stroik możemy spokojnie wręczyć komuś na prezent.

Idą święta nie masz choinki. Zrób to sam prezent dla siebie może być wykonany na samym końcu. Jeśli masz dużo szyszek, bo na przykład obok Ciebie jest las wtedy możesz nazbierać ich za pomocą drutu po złączać je tworzyć choinkę. Po złączeniu wszystkich możemy pomalować je farbą. Nasz prezent dla nas jest już gotowy.

A gdy lubisz rękodzieło. Możesz kupić gotowe drewniane figurki i zrób to sam prezent malując na takie barwy jakie nam się podobają. A jeśli mamy odpowiednie narzędzia takie jak wyrzynarka wtedy z kawałka drewna możemy zrobić jakąś figurkę dzięki której będziemy mogli pochwalić się naszymi zdolnościami artystycznymi.

Idziesz na imprezę osiemnastkową do koleżanki, a wiesz, że bardzo ona lubi rysować. Zrób to sam prezent z kredek. Można je kupić w każdym sklepie papierniczym. Jeśli ma to być oryginalny prezent, to wtedy możemy kupić bardzo duże kredki, które będą wystawały z naszego bukietu. Gdzie takie kredki nabyć. Czasami są one dostępne w sklepie papierniczym, a czasem na straganach. Do tego możemy jeszcze włożyć parę kwiatów aby urozmaiciły nasze dzieło i z pewnością możemy udać się na imprezę. Nikt nawet pani z kwiaciarni nie powstydziłby się takiego bukietu.

Zostaw odpowiedź