Portal ogólno-techniczny

iPhone 13 mini – czy potrzebujesz urządzenia o niewielkich rozmiarach?

Predysponuje do miana najpopularniejszego telefonu świata. iPhone 13 to model, który rozpala wyobraźnię i budzi kontrowersje. Przeciwnicy zarzucają producentowi zbyt dużą ilość zmian, zwolennicy w zmianach widzą nowe możliwości. iPhone 13 mini to jaśniejszy ekran, większa bateria i podwojona pamięć wewnętrzna. Jednak czy potrzebujesz urządzenia o niewielkich rozmiarach?

Zapotrzebowanie konsumentów na gadżety praktyczne i maksymalnie funkcjonalne z roku na rok rośnie. Klienci nie chcą rezygnować ani z szybkiej transmisji danych ani z designerskiego wyglądu i innowacji, podnoszących funkcjonalność urządzenia. Proponując iPhone 13 mini, producent poszedł o krok dalej i zastosował pożądane rozwiązania w mniejszej obudowie. 

Niestandardowe gabaryty bez wpływu na funkcjonalność

Niestandardowe gabaryty zwracają uwagę i kuszą. Apple rozbudza apetyt, zapewniając, że w niewielkiej obudowie nie zabrakło miejsca na innowacje, dostępne w modelach iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max.  

Rzeczywiste wymiary i faktyczny obszar wyświetlania 

iPhone 13 mini wywołał niemałe zamieszanie. Wszystko za sprawą niestandardowych wymiarów – 131,5 mm wysokości, 64,2 mm szerokości i 7,65 mm grubości, przy wadze 140 g. Przekątna wyświetlacza wynosi 5,4” i jest o 0,7” mniejsza, niż w iPhone 13, a rogi urządzenia są zaokrąglone. Zastosowanie takiego rodzaju wykończenia wpływa na jego designerski wygląd, jednocześnie należy przyjąć, że powierzchnia wyświetlania jest mniejsza. 

Mniejsze gabaryty, a wydajność

Mniejsza propozycja to zdaniem niektórych – zdecydowanie mniejsza wydajność. Czy rzeczywiście tak jest? Producent deklaruje możliwość odtwarzania do 17 godzin nagrań video i do 13 godzin nagrań video, przesyłanych strumieniowo oraz do 55 godzin dźwięku. Urządzenie do 50% wydajności ładuje się w zaledwie 30 minut. 

Szybkość, wydajność i stabilność systemu iOS 15 w iPhone 13 mini

Producent zadbał, by smartfon iPhone 13 mini sprostał wymaganiom użytkownika. W tym modelu zastosowano najprawdopodobniej najbardziej wydajny układ SoC, dotychczas wykorzystywany w smartfonach. Apple dołożyło wszelkich starań, żeby urządzenie pracowało płynnie i stabilnie, instalując system operacyjny iOS 15, charakteryzujący się możliwie największą mobilnością, bezpieczeństwem użytkowania i funkcjonalnością. Szybkość, wydajność i stabilność systemu jednocześnie gwarantują maksymalną ochronę danych osobowych użytkownika, wzmacniając poczucie bezpieczeństwa w sieci. 

Postaw na profesjonalną fotografię, nie wypuszczając z rąk smartfona

iPhone 13 mini niewielka obudowa i wielkie możliwości. Płynne działanie systemu operacyjnego pozwala korzystać z doskonałego aparatu 2 MP i jednocześnie nagrywać video w jakości 4K, HD 1080p i HDR z Dolby Vision w rozdzielczości 4K. 

Urządzenie zostało wyposażone w dedykowane tryby (różne dla fotografowania i filmowania), automatyczną stabilizację obrazu i tryb nocny. O jakości fotografowanych obrazów decydują szeroka gama kolorów na zdjęciach i Live Photo oraz dostępne style fotograficzne. 

Urządzenie o niewielkich rozmiarach – czy warto? 

Propozycja Apple ma zasadniczą zaletę – niewielki rozmiar umożliwia, w większości sytuacji sprawną obsługę urządzenia jedną ręką. Niewielki rozmiar pozytywnie wpływa również na design iPhone’a 13 mini – gadżet jest nowoczesny, a dzięki zaokrąglonym rogom ekranu zachwyca opływowym kształtem. Producent zadbał również o niebanalną kolorystykę – iPhone 13 mini jest dostępny w klasycznych odcieniach – bieli i czerni, ale także – czerwieni, niebieskiego i różu. Z przodu urządzenia znajdziesz warstwę Ceramic Shield, z tyłu – konstrukcję ze szkła i aluminium. Nie bez znaczenia pozostają płynność i stabilność systemu, pojemność baterii (większa niż w przypadku poprzednika) i jasność ekranu, urządzenie cechuje się również klasą wodoszczelności IP68. Co ciekawe, iPhone 13 mini to jedyny ze smartfonów Apple, który z powodzeniem zmieścisz w kieszeni garnituru. 

Zostaw odpowiedź