Portal ogólno-techniczny

Dlaczego smartfony są w tyle?

Jeśli chodzi o nagrywanie kamera video ma wyraźną przewagę nad urządzeniami, takimi jak kamery cyfrowe, smartfony lub tablety. Zapytaj eksperta i też postawi na videoe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego kamery wideo są pierwszym wyborem do tego by pozyskać fajną jakość obrazu.

Proponuję każdemu zakupić video. Możesz mieć najwyższej jakości modele cyfrowych kamer, smartfonów lub tabletów, a jakość wideo, które one produkują nie jest gorsza. Więc dlaczego ta opcja?

Kamera video dla lepszej jakości obrazu

Smartphone lub tablety mogą przechwytywać wideo w odpowiedniej jakości, lecz po prostu naprawdę nie można porównać tego co daje video. Różnice są oczywiste i nawet laik będzie mógł je zauważyć. Nawet aparat cyfrowy może pozostać w tyle pod względem jakości wideo, jeśli chodzi o tę opcję. Tak, mogą one dać lepsze zdjęcia, ale z pewnością wygrywają jeśli chodzi o kwestię wysokiej jakości filmów.

Dobrze, właściciele innych rozwiązań mogą czuć się urażeni tym stwierdzeniem. Pozwólcie mi wyjaśnić. Lustrzanki mogą nagrywać doskonałe filmy, zwłaszcza jeśli zainwestowaliśmy w drogi obiektyw dołączony do kamery (a nie obiektyw w zestawie). Jednak większość lustrzanek ma poważne problemy z rolowaniem, więc podręczny film z dużą ilością panoramowania może wyglądać źle. Zadaj to pytanie zaprawionemu filmowcowi, który wykorzystał oba urządzenia w znacznym stopniu, a na pewno odpowie, że wysokiej klasy video kamera daje ostrzejsze obrazy wideo w porównaniu z ich odpowiednikami DSLR.

Do tego by zrozumieć to poprawnie, trzeba porównać najlepsze kamery do najlepszych lustrzanek i tanich kamer Jakość wideo ma to do siebie, że kamery zazwyczaj zawierają więcej opcji do nagrywania wideo, a także oprogramowanie do edycji wideo, które może pomóc przesyłać pliki do internetu natychmiast. Powiesz, że można przesłać za pomocą aparatu cyfrowego lub smartphone, jak również, ale potem te klipy będą dużo gorsze w jakości.

Nie tylko obraz, ale i dźwięk

Jeśli chodzi o dźwięk, wbudowane mikrofony w większości modeli kamery są lepsze od funkcji audio na innych urządzeniach. W rzeczywistości, producenci niektórych kamer konsumenckich mogą zaoferować dobre nagranie audio. Jednak najlepiej korzystać z mikrofonów cyfrowych. Porównaj to z drobnymi mikrofonów w telefonach komórkowych lub aparatach kompaktowych i można się domyślać, jaka kamera oferuje lepszą jakość dźwięku.

Kamery są lepsze niż praktycznie wszystko inne na rynku. Mają też wspaniałe funkcje autofokusa i staje się to wielkim atutem podczas robienia filmów w biegu gdy nie ma czasu, aby wyciągnąć ostrość ręcznie.

Zostaw odpowiedź