Portal ogólno-techniczny

Wybór dysku, na jaki się warto zdecydować?

Obecnie nie znajdziemy takiej osoby, która tak właściwie nie chciałaby gromadzić swoich wszystkich danych na specjalnie przeznaczonych do tego miejsca. Pomimo tego, że co raz częściej osoby wybierają rozwiązania trzymania swoich danych(zdjęć, dokumentów) w chmurze to tak naprawdę można odnaleźć rzeszę osób, które jednak stosuję się do tradycyjnych rozwiązań a w tym przypadku związane jest to z korzystaniem z dysków twardych.

Jak wykazują statystyki użytkownikom komputerowym niestety brakuję miejsca na przechowywanie swoich danych na zwykłych dyskach wewnętrznych z tego względu, że nadmiar informacji a także zdjęć(co raz wyższej jakości) przybywać może każdego dnia. Jakie będzie idealne miejsce do przechowywania danych. Odpowiedź nie powinna nikogo zaskoczyć gdyż to rozwiązanie staję się co raz bardziej popularnych i jest związany z dyskami zewnętrznymi. Wszyscy producenci doskonalę umieją wykorzystać tą wiedzę i po prostu tworzą co raz bardziej rozbudowane pojemności pamięci, które są nieustannie dostosowywane do potrzeb nawet najwybredniejszych klientów.

Obecnie bardzo cofnąć się kilka lat wstecz i przypomnieć sobie to, że niestety producenci nie dawali aż tak dużej możliwości przechowywania bardzo dużej liczby danych w postaci swoich zasobów. Rok 2006 był z pewnością bardzo historyczny ponieważ na tą datę należy przypisać tworzenie pierwszych dużych dysków (jak na tamten okres) o pojemności 1 TB. Jednak z czasem i ta technologia stawała się starsza ponieważ na rynek wyszło coś zupełnie innego. W tym przypadku można wymienić dyski SSD, które znowu zagwarantowały użytkownikom jeszcze więcej możliwości zapisu danych.

Odwiedź nasz sklep

Każdy kto kupuję dyski zewnętrzne powinien samemu odpowiedzieć sobie na poniższe pytania aby określić to czy tak właściwie to rozwiązanie jest dla niego optymalny wyborem. Bardzo duża liczba danych może z pewnością służyć idealnie do bezproblemowej możliwości przenoszenia bardzo dużej ilości danych pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi(z jednego komputera w inny). Zastosowanie tak dużej liczby pamięci do tego aby móc swobodnie tworzyć (czasem) bardzo duże backupy.

Charakterystyka dysków twardych zewnętrznych związana jest przede wszystkim z ich rozmiarami, rozmiarem(jako pojemność) a także ogólnym layoutem. W nawiązaniu do pierwszego parametru należy powiedzieć o tym, że obecnie najbardziej powszechnymi są takie o calach zarówno 2,5 a także 3,5. Drugi związany jest z komfortowym przenoszeniem danych ponieważ wszystko tutaj odbywa się ultra szybko przez port USB. To właśnie powinna być idealna opcja dla wszystkich osób mających w zamiarze przenoszenie danych bezproblemowo między dwoma komputerami.

Jeśli chodzi o layout dysków zewnętrznych bardzo często można spotkać się z różnego rodzaju sklepach ze sprzętem elektronicznym z opcją wysyłki danych z opcją jako USB 2.0 (z niewykorzystaniem pełnej mocy nośnika) oraz tych, które są co raz częściej wybierane przez wszystkim użytkowników jako USB 3.0. Liczba portów w danych dysku może niestety wzrastać. Jednak tak właściwie im ich liczba jest większa to trzeba się liczyć z ceną końcową całego urządzenia.

W nawiązaniu do pojemności dysku można wyróżnić te z mniejszą wielkością (320 GB) a nawet te bardzo duże. W tym przypadku to może być związane z 2TB lub 3TB. Każdy jednak przed zakupem powinien zadać sobie pytanie czy tak właściwie jest mu potrzebny aż tak duża pojemność gdyż nie będzie miał w zamiarze wykorzystanie całej wielkości swojego dysku. To podejście powinno być dostosowane indywidualnie do każdego ze względu na liczbę potrzeb wymaganych danych.

Więcej na ten temat kopii zapasowych przeczytacie na blogu o technologiach Backupuj.pl

Zostaw odpowiedź