Portal ogólno-techniczny

Multi Tool’s – wielofunkcyjne urządzenia dla każdego majsterkowicza

Tool to słowo z języka angielskiego oznaczające w polskim tłumaczeniu narzędzie. Zatem Multi Tool’s, jak nie trudno się domyślić, może oznaczać jedynie wiele narzędzi albo coś, co stanowi kilka narzędzi w jednym. Nie chcielibyśmy użyć słowa wielonarzędziowe ale to byłoby najwłaściwsze nazewnictwo. Tłumacząc tą nazwę bardzo poprawnie po polsku można ją przedstawić jako wielofunkcyjne narzędzie dla każdego majsterkowicza.

Wygląd multitoola

Dokładnie tak właśnie jest to określane w internetowych reklamach na portalach przeznaczonych dla majsterkowiczów. Tak też właśnie nazywa się ten przedmiot w internetowych sklepach. Jeśli zaś chodzi o sam wygląd i zastosowanie tego narzędzia to przypomina on bardziej gruby scyzoryk. Trochę na podobieństwo tego właśnie taki multi tool jest zrobiony. W każdym razie mamy do czynienia z jednym grubym trzonem tego narzędzia i zamontowanymi w środku wyciąganymi częściami będącymi niczym innym jak narzędziami.

Wszystko w jednym

Narzędzia w tym urządzeniu są bardzo praktyczne i przydatne każdemu, kto lubi w domu co nieco pomajsterkować. Większość tych urządzeń ma funkcję czternastu bądź dwunastu narzędzi. W większości urządzeń multi tool znajdziemy między innymi

  • śrubokręt krzyżak,
  • kilka płaskich śrubokrętów,
  • małą piłę,
  • kombinerki
  • ręczną wyrzynarkę do odpowiedniego obcinania drewna

Do tego niewielki nożyk, pilnik i jeden klucz nasadowy o niewielkim ale bardzo popularnym rozmiarze. Trzeba przyznać, że to całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że wszystko znajduje się w jednym miejscu i w jednej obudowie.

Do czego może się przydać takie wielofunkcyjne narzędzie? Do wszystkich napraw, zarówno domowych jak i ogrodowych. Do wykręcenia i przykręcenia czegoś w razie konieczności. Kombinerki przydadzą się do wyciągania gwoździ oczywiście. Natomiast piła doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy trzeba będzie wyciąć jakiś otwór w drewnianych meblach. Mała piła z multi tool nadaje się do tego naprawdę idealnie. Prostym przykładem, kiedy takie narzędzie jest niezbędne jest na przykład instalowanie anteny satelitarnej i podłączanie jej do domowych telewizorów. Dzięki urządzeniu multi tool każda czynność z tym związana będzie naprawdę prosta. Szczególnie godnym polecenia w tym urządzeniu jest narzędzie piły.

Jest to po prostu coś niezwykle przydatnego. Trudno jest zwykłą piłą wbić się w płytę meblową i cokolwiek w niej przerżnąć. Natomiast multi tool poradzi sobie z tym bez najmniejszych przeszkód. to bardzo ważne, ponieważ przy drobnych domowych pracach oszczędzamy mnóstwo czasu, który musielibyśmy poświęcić na szukanie odpowiednich narzędzi. A dzięki temu wielofunkcyjnemu urządzeniu mamy je wszystkie w jednym miejscu.

Gdzie kupić multi tool?

Opisywane w tym artykule urządzenie można z łatwością kupić w takich miejscach jak:

  • sklepy dla majsterkowiczów,
  • supermarkety budowlane,
  • internet

Największy wybór jest oczywiście w sieci, wobec czego tradycyjnie można poszukać w niej tego, co nas najbardziej interesuje. Na dobrej jakości sprzęt trzeba wydać raptem około stu złotych, więc nie jest to wcale dużo jak za kilkanaście praktycznych narzędzi przydatnych w każdym domu.

Zostaw odpowiedź