Portal ogólno-techniczny

Bez kabli to także możliwe, komunikacja bezprzewodowa Anybus Wireless Bridge

24127 komunikacja_bezprzewodowa_topObecnie komunikacja bezprzewodowa to już standard. Rozwiązanie należy do bardzo ekonomicznych i wygodnych. Dzięki temu można było swobodnie zrezygnować z wiecznie plączących się kabli, które potocznie walały nam się w pokoju. Obecnie udało się uzyskać mobilność. Warto się zastanowić dlaczego nie skorzystać z tej opcji i wybrać ją do przemysłu. Warto przeczytać poniższy artykuł aby dowiedzieć się o opcji, którą oferuję Anybus Wireless Bridge.

Bardzo przydatny element wszystkich sieci przemysłowych to w 100% przewody. Przez wiele ekspertów uważane są za stabilny a także kluczowy środek transportu wszystkich danych, które dopasowały się wręcz perfekcyjnie w obszar automatyki. Czy to rozwiązanie optymalne? Nie do końca.

Warto powiedzieć iż skuteczne poprowadzenie tras kablowych może wydawać się ciężkim wyzwaniem projektowym. Niestety nie jest to proste aby być prorokiem w kwestii dalszej instalacji danych, rozbudowa lub modyfikacja może się okazywać czasem trudna do zrealizowania a niestety dość nieskomplikowany projekt może ewoluować w dość długi gąszcz kabli. Warto również zwrócić uwagę na to iż jest wysoka możliwość uszkodzenia przewodów. W tej kwestii dalsza wymiana to dość duży kłopot z tego względu iż do tego zasięgu wchodzić będą trudno dostępne obszary lub strefy zagrożenia. Następny dylemat dotyczy się komunikacja z urządzeniami, które się poruszają. Przewód w znacznym stopniu redukować będzie mobilność urządzenia, które zostaje podłączane. Nieustanny ruch, drgania a także szarpnięcia decydować będą o żywotności kabla, który został odpięty a to jest ściśle powiązane z jego uniwersalnością i niezawodnością.

Dobry wybór na który warto postawić w użytkowaniu przewodów to komunikacja bezprzewodowa. Nowy system w zastraszającym tempie może uzyskiwać kolejnych entuzjastów i co raz płynniej wkraczać na rynek automatyki. Dlaczego tak właściwie się dzieję, jak to wytłumaczyć? Z pewnością główna cecha to prostota. Rozbudowa sieci w wielu przypadkach dotyczy się tylko tym aby dodać jedynie nowego węzła. Dowolność jego położenia daje możliwość swobodnej komunikacji z wszystkimi urządzeniami, które się poruszają a także daje możliwość zmiany rozmieszczenia wszystkich elementów w istniejącej instalacji bez żadnych problemów czy konsekwencji. Warto na uwadze mieć również względy ekonomiczne. Wybór rozwiązania na bezprzewodowe to w dużej mierze całkowite zrezygnowanie z głównych elementów sieci a w tym przypadku przewodów.

Anybus Wireless Bridge to bardzo korzystne urządzenie, do czego ono właściwie służy. Przede wszystkim dotyczy się ono obsługi sieci bezprzewodowej wyznaczonej do konkretnego urządzenia. Można powiedzieć, ze służy ono do komunikacji połączenia pomiędzy przemysłowymi sieciami Ethernet. Anybus Wireless Bridge bez problemu obsługuję tak właściwie za przesyłanie takich protokół komunikacyjnych jak PROFINET, EtherNet/IP, Modbus TCP, BaCnet/IP. To właśnie jego prostota to na pewno dość interesująca propozycja zastosowania w sieciach przemysłowych.

Zostaw odpowiedź