Portal ogólno-techniczny

Mobilność naszej elektroniki

smartwatch-828786_1280Co raz częściej można zaobserwować we wszelkiego rodzaju spotach otaczająca nas każdego dnia elektronikę. Nie będzie dla nas żadnym zdziwieniem, że wraz ze wzrostem technologii może wzrastać popyt na wszelkiego rodzaju urządzenia przenośne, typu smartfony czy tablety. Można teraz się przyjrzeć co w ofercie mają największe marki producentów sprzętu elektronicznego. To na pewno różnego rodzaju mobilne urządzenia, o podobnych parametrach.

Jak teraz technologia może iść do przodu, co teraz inżynierowie będą mieli w swoim planach. Odnosząc się do zeszłych konferencji z zimy roku 2015 sądzić można, że niesłychany potencjał może drzemać w wearable. W polskim słowniku nie ma konkretnego odpowiednika ale jednak to może oznaczać sprzęt elektroniczny przenoszony. Dla większego zrozumienia można przytaczać przykład niewielkiego zegarka lub naszyjnika.

Po statystkach rynkowych tych wszystkich produktów da się zaobserwować liczbę tego całego sprzętu w szacunkowych wynikach jako około 5,5mld dolarów. Do tego zaliczać się będzie wydajne zegarki poszerzające funkcje wszelkich urządzeń przenośnych a konkretniej smartfonów. Jednak przewidywania i spekulację IHS mogą być w granicach około 33mld dolarów całkowitego zysku w tej dziedzinie w połowie roku 2018 a nawet 2019. Można łatwo wyciągnąć wniosek, że zegarki nie będą ostatecznością, wszystko będzie dalej rozwijane. Jakie prognozy mogą być najbardziej co do tego zastosowania, o jakich branżach mowa. Z pewnością ,,będzie do szło do przodu w niesłychanie szybkim tempie”. Przypuszczać można, że przyszłe dziedziny rozwoju to branża medyczna i pomocnicza a także zabaw i najnowszych informacji. Dla naszej korzyści prognozy mają w założeniu ,,pilotować” kilka miejsc na ludzkim ciele(dłoń, głowa) w wykorzystaniu odpowiednich sensorów do tego aby na bieżąco można było sprawdzać kondycję fizyczną a także samopoczucia z wykorzystaniem tak niewielkiego urządzenia. Dla kogo będą to najlepsze aplikacje. Z pewnością dla wszystkich seniorów (osób starszych na emeryturach czy rentach). Również takie aplikacje medyczne mogą znajdować zastosowanie w przypadku sportowców i lekarzy od sportu. Dzięki temu w łatwy sposób będzie można przebadać swoje własne ćwiczenie, te skurczowe i rozkurczone. Dodatkowo w przypadku przeziębienia będziemy mieli możliwość zbadania temperatury naszego ciała. Jednak odchodząc od tych wszystkich spekulacji i tego co może pojawiać się w przyszłości transakcje wearable nie chcą iść dość szybko i sprzedaż może być nieco utrudniona. Statystyki co do klientów tego rozwiązania nie mogą być zadawalające. Już, po około 5 do 6 miesięcy każdy o nich zapomina i nikt nie chce z tego korzystać. Niestety w tym okresie przychodzić może kłopot z ich ciągłym doładowywaniem a także niezbyt dużą liczbą funkcji. Niestety, większość osób będzie przechowywać te rzeczy u siebie na półkach gdzie tylko kurz. Wniosek z tego może okazać się wręcz oczywisty, że z tego wszystkiego będzie na pewno więcej minusów aniżeli plusów.

Zapoznaj się z ofertami na https://terdeals.com/pl

Zostaw odpowiedź