Portal ogólno-techniczny

Najpopularniejsze postacie z memów – sprawdź kim są dzisiaj

Memy to treści umieszczane w internecie, przedstawiające aktualne wydarzenia czy postacie, zobrazowane w humorystycznej formie. Celem memów jest zaciekawienie odbiorców, rozśmieszanie, przedstawienie obecnie panującej sytuacji. Memy mogą też wyśmiewać popularną osobę czy wydarzenie. Przykładowo memem może być zabawne zdjęcie, filmik czy komentarz. Internetowe memy mogą mieć także tematykę społeczną, polityczną. Są one z reguły śmieszne, choć zdarzają się też obraźliwe czy po prostu banalne. Aby konkretny obrazek stał się viralem, czyli stał się niesamowicie popularny, musi być powielony ogromną ilość razy, jednak w przypadku dobrych memów dzieje się to często naturalnie. Mówi się, że mem rozprzestrzenia się tak samo szybko, jak wirus komputerowy, co w wielu przypadkach jest prawdą, ponieważ memy są przekazywane błyskawicznie, drogą mailową, umieszcza się je na popularnych portalach społecznościowych, forach itp. Czas życia mema nie jest jednak zbyt długi, a jest to spowodowane szybkością codziennego życia na świecie. Wraz z nowymi sytuacjami, pojawiają się nowe. Często jednak istniejące już memy są przerabiane tak, aby pasowały do nowej sytuacji i zaczynają od nowa funkcjonować w sieci.

W internecie dostępne są memy o różnej tematyce, z różnymi bohaterami. Można je znaleźć m.in. na stronie redmik.pl.
Na przestrzeni lat memy zmieniają się, ale jest kilka postaci, które zyskały popularność i ciągle są obecne w internecie.

Popularne postacie z memów

Mimo że pojawiły się dość dawno, ciągle są popularne i często oglądane.

1.Strażnik Texasu czyli Chuck Norris – kto nie pamięta memów ze znanym aktorem? Są ciągle popularne, nie wychodzą z mody, dalej śmieszą. Chuck Norris potrafi wszystko.
2. Memy z kotem – tak właściwie nie wiadomo skąd się wzięły wszystkie memy, w których głównym bohaterem jest kot, ale ciągle bawią i ciągle powstają nowe. Słynne „co paczysz?” czy koty w dziwnych sytuacjach wciąż pojawiają się w sieci.
3. Memy ze znanym aktorem Karolem Strasburgerem – jego żarty, pochodzące najczęściej z teleturnieju „Familiada” przybrały w Polsce formę memu i świetnie radzą sobie w internecie.
4. Nyan Cat – popularny mem, który ma swoich wielbicieli, jak i przeciwników. Powstały w 2011 roku, przedstawia kota z ciastkiem zamiast tułowia, który podróżuje w przestrzeni kosmicznej i zostawia po sobie tęczowy ślad. Często występuje w formie animowanej, a największą popularność mają wykonywane przez niego piosenki.
5. Memy z Januszem i Grażyną – hit ostatnich lat, memy z tą parą zawładnęły internetem w Polsce. Janusz to nosacz i Grażyna nosacz sundajski. Postacie te przedstawiają maksymalnie stereotypowe zachowania i sytuacje spotykane w polskich rodzinach.

Dziecko z memów – popularny motyw

Dzieci z natury są śmieszne, robią dziwne miny, dlatego jest mnóstwo memów, których bohaterami są dzieci. Jedno z najsłynniejszych dzieci to:

• Dziecko Sukcesu – czyli mały chłopczyk z zaciśniętą piąstką. Jego zdjęcie znalazło się w sieci przypadkiem, mama chłopca wrzuciła je do internetu, kiedy synek miał roczek. Zdjęcie zyskało wielką popularność, a Sammy Griner stał się znany niemal na całym świecie. Dziś chłopak ma 11 lat, a dzięki swej popularności zebrał pieniądze, które przeznaczył na leczenie swojego taty. Bierze udział w licznych akcjach charytatywnych. Jest dumny ze swoich osiągnięć.
• Pechowy Brian – to mem z uroczym rudzielcem, który stał się sławny, bo zrobił głupią minę do szkolnego zdjęcia. Kyle, bo tak ma na imię bohater tego obrazka, stał się symbolem pecha i nieudacznictwa. Obecnie chłopak prowadzi zupełnie normalne życie nastolatka, jest dumny z tego, że jego zdjęcie rozśmiesza wielu ludzi.
• Mała dziewczyna z płonącym domem w tle – zdjęcie powstało ponad 15 lat temu, ale jako mem pojawiło się kilka lat później. Buzia Zoe stała się symbolem katastrof i nieszczęść takich jak wyginięcie dinozaurów czy zatonięcia Titanica. Dziś Zoe, dziewczynka z memów nie występuje już w internecie, ale jest dumna ze swojego zdjęcia.
• Side-Eyeing Chloe – czyli zmieszana dziewczynka. Filmik, na którym mała dziewczynka dziwnie reaguje na wieść o wyjeździe do Disneylandu, stał się bardzo popularny.Dziewczynka ma swój kanał, który ma liczne grono fanów.
• Good Luck Charlie – to mem z dziewczynką, który stał się symbolem słów „nie wiem”. Wziął się z serialu Disneya, w którym jedna z bohaterek rozkłada ręce w geście 'nic o tym nie wiem’.

Zazdrosna dziewczyna – mem który zepsuł internet

Zazdrość to uczucie, które często jest tematem memów. Fajnie jest się pośmiać z zazdrosnego chłopaka czy zazdrosnej dziewczyny. Znany mem 'zazdrosna dziewczyna’ został nagrany w 2012 r. jako filmik na konkurs do piosenki Justina Biebera. Na jednej ze scen dziewczyna wygląda na bardzo zazdrosną i właśnie ten kadr stał się internetowym viralem. Obecnie dziewczyna nie jest już bohaterką nowych memów, ale ma swój kanał na YouTubie, na którym publikuje śmieszne filmiki. Momentami męczy ją bycie znaną, ponieważ nieznani ludzie zaczepiają ją w sieci i na ulicy, śledzą ją i często bywają natarczywi.

Niezwykle fotogeniczny chłopak – kolejny znany mem

To zdjęcie z młodym chłopakiem z Nowego Jorku, który został sfotografowany w czasie zawodów dla biegaczy. Na zdjęciu nie wygląda jak pozostali sportowcy, nie jest umęczony, a na jego twarzy gości uśmiech. Autor postanowił opublikować zdjęcie, podpisując je „Niezwykle fotogeniczny chłopak”. Mem błyskawicznie rozszedł się w internecie. Dziś bohater tego zdjęcia nie tworzy nic w sieci, pracuje zawodowo jako specjalista ds. public relations.

Memy zwierzęce

Zwierzęta są bohaterami memów prawdopodobnie częściej niż ludzie. Przez swoje często całkowicie spontaniczne zachowania są niesamowicie zabawne, a ich zdjęcia można dopasować do wielu sytuacji.

Pieseł to mem, którego głównym bohaterem jest z rodziny shiba inu, czyli japoński szpic. Rasa ta słynie z zabawnej mimiki oraz spania w dziwnych pozycjach. Pieseł mem jest popularny od 2011 r, a obrazki z jego udziałem nadal śmieszą. Bohater mema miał zostać uśpiony, ale został adoptowany przez kobietę, która zaczęła umieszczać zdjęcia psa na swoim blogu. Mem z piesełem jest do dziś uwielbiany na całym świecie.
Kot z fochem to kolejny mem z udziałem zwierzaka. Jego bohater, czyli kot z wiecznie niezadowoloną miną jest znany już od ponad 5 lat. Kot ma na imię Tard, a jego zdjęcia opublikowała w sieci właścicielka. Zdjęcie kota rozeszło w zastraszającym tempie. Właścicielka kota zarobiła dzięki niemu, bagatela 100 milionów dolarów.
Memy na dobre zagościły w internecie. Chyba każdy, kto korzysta z internetu, spotkał się z jakimś śmiesznym filmikiem czy zabawnym tekstem. Dzięki memom możemy pośmiać się lub zainteresować jakąś sytuacją. Co więcej, często są one źródłem informacji dla ludzi, którzy np. nie przeglądają codziennych wiadomości.

Zostaw odpowiedź