Portal ogólno-techniczny

Dla każdego młodego elektronika i nie tylko

Elektronika, to dziedzina która wielu bardzo fascynuje, zwłaszcza fascynuje młodych chłopców, którzy uwielbiają coś tam sobie skręcać, tak by świeciło, którzy uwielbiają coś tworzyć. Niewątpliwie warto, aby rodzice dostrzegali takie pasje u swojego dziecka i aby dopingowali je w odkrywaniu i zgłębianiu tematu. Być może taki młody elektronik dzięki takiej dbałości w przyszłości zostanie jakimś fizykiem i odkryje coś nowego? A trzeba przyznać, że dziedzina jest wciąż niezgłębiona do końca. Otaczające nasz przedmioty naszpikowane są elektroniką. Nawet nowoczesnych toalety posiadają elektroniczny system, który sam decyduje o tym kiedy spuścić wodę, podnieść lub opuścić klapę sedesu. Jak widać – temat elektroniki wciąż można zgłębiać.

Czym dzisiaj zajmuje się taki przeciętny elektronik, który nie wprowadza nowoczesnych technologii do naszego życia? Otóż zajmuje się na ogół reperowaniem tego, co już wcześniej powstało. Zadanie to może i nie jest zbyt twórcze, ale na bark pracy raczej nie można narzekać. Jak to ostało już wcześniej powiedziane – elektronika jest wszechobecna. Taki elektronik więc musi nierzadko wykazać się wręcz nadprzyrodzonymi siłami, które będą w stanie to wszystko ogarnąć i nad tym zapanować.

Niestety tak się składa, że w dzisiejszych czasach, kiedy zawód elektronik wydaje się być tak potrzebny, coraz mniej młodych ludzi decyduje się na podążanie tą ścieżką w kontekście zawodowym. Chyba wciąż tutaj pokutuje taka klątwa czasów minionych, kiedy elektronik oznaczał kogoś po szkole, tak zwanej zawodowej, kto nic innego nie umiał robić. Poskładanie s o kupy kilku kabelków i albo się uda, albo się nie uda. Dziś co prawda istnieją szkoły elektroniczne, ale tłumy to raczej nie starają się w nich o miejsce. Czy w związku z tym można mówić i przypuszczać, że za kilka, kilkanaście lat trudno będzie znaleźć kogoś takiego jak elektronik? Wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście może tak się zdarzyć. Prawdopodobnie będzie trudno o wykwalifikowanego fachowca, ale na szczęście będą mężczyźni, którzy być może nauczą się czegoś od swoich ojców i dziadków w dzieciństwie i być może będą potrafili poradzić sobie z jakimiś elektronicznymi problemami.

Nie ma więc co deprymować młodych adeptów sztuki elektroniki kiedy wykazują chociażby cień chęci na nauczenie się kilku rzeczy. Zapewne posiadanie takich umiejętności w czasach, kiedy zawód elektronik jest wręcz na wymarciu przyda się w niejednej sytuacji, chociażby kiedy przyjdzie wymienić żarówkę czy zainstalować żyrandol albo zmienić ustawienie gniazdek w pokoju. I choć ten ostatni przykład jest najtrudniejszym z wszystkich możliwych, to i przecież takie prace trzeba od czasu do czasu wykonać. Bierzmy więc narzędzia w dłoń i chłońmy wiedzę jak gąbka od naszych ojców i naszych dziadków. Niech każdy współczesny mężczyzna potrafi zająć się takimi podstawowymi kwestiami jak drobne prace elektroniczne. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy okaże się, że jakaś atrakcyjna sąsiadka albo koleżanka będą potrzebowały pomocy z zakresu elektroniki. To z pewnością niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności.

Zostaw odpowiedź