Portal ogólno-techniczny

Zrób to sam ogród

Zrób to sam, ogród bowiem możemy stworzyć wszędzie gdzie będziemy się znajdować. Ogród, to azyl gdzie wiele osób odpoczywa i oddycha świeżym powietrzem. Ogród to też miejsce gdzie do życia budzi się wiele roślin, które nadają charakter temu miejscu. To w nim bardzo często posadzone są drzewa, które budzą się do życia po zimowym śnie. Osy i pszczoły zapylają wszelkie kwiatki, które otwierają się na porę roku. Jeśli nie mamy warunków do stworzenia ogrodu możemy zrobić sobie namiastkę na balkonie. Wystarczy, że kupimy odpowiednie rośliny i nasz ogród będzie przepiękny.

Jeśli mamy natomiast prawdziwy ogród możemy wykonać bardzo dużo przyrządów własnoręcznie z niepotrzebnych desek lub też innych rzeczy. Jeśli chcesz mieć piękny trawnik wcale nie musisz kupować zrolowanego gotowego. Zrób to sam, ogród bowiem powinien być odzwierciedleniem naszej duszy, więc jeśli chcemy aby był piękny musimy o niego dbać.

Do wykonania trawnika będzie nam potrzebny szpadel oraz grabie. Najpierw skopiemy ziemię aby z niej wydobyć niepotrzebne konary czy też korzenie, potem musimy go zagrabić, a na końcu zrosić wodą i rozsypać trawę. Taki trawnik jeśli będzie piękna pogoda urośnie nam w kilka dni. A jeśli marzy się Tobie miejsce do spacerów i odpoczynku i chcesz mieć ławkę ze stolikiem w środku ogrodu. Zrób to sam, ogród bowiem może być duży, a ta mała ławka tylko go dopełni. Ławkę możemy zrobić nawet z niepotrzebnych desek, które po zbiciu dadzą nam piękny mebel do siedzenia. Pamiętajmy jednak o malowaniu gdyż impregnacja jest bardzo ważna gdy meble będą całą zimę ba powietrzu.

Jeśli marzy Ci się ogród z warzywami, a nie masz pergoli do swojej fasoli, zrób to sam, ogród bowiem z takim sprzętem będzie wyglądał o wiele ładniej. Pergolę możemy zrobić na wiele sposobów. Do wykonania będzie nam potrzebny młotek, gwoździe oraz trochę pomysłu aby miało to ręce i nogi. Jeśli nasza pergola ma mieć kratkę zrób to sam, ogród to również miejsce gdzie takie meble muszą stać aby dodawać uroku naszemu ogrodowi. Kratka w pergoli powstanie przy skrzyżowaniu desek. Taką powstałą pergolę zrób to sam, ogród i wbij ją tam gdzie jej potrzebujesz. A jeśli potrzebujesz podpórek do pomidorów. Zrób to sam, ogród bowiem może mieć kilka wsparć, dzięki którym nawet pomidory będą stały, a nie leżały pod naciskiem swoich owoców.

A kto z nas nie lubi żadnych szkodników w naszym ogrodzie. Chodzi o ptaki, które bardzo często polują na nasze owoce takie jak maliny, wiśnie czy czereśnie. Są to oczywiście szpaki. Jednak mamy na nie sposób. Strach na wróble je skutecznie odstrasza. Zrób to sam, ogród wtedy będzie bezpieczny. Do wykonania takiego stracha na wróble będzie potrzebne zużyte ubranie, oraz jakieś wstążki aby podczas łopotania na wietrze szeleściły, co skutecznie odstraszy nasze szkodniki.

A co z naszymi ścieżkami. Zrób to sam, ogród bowiem ładniej wygląda jak na nim będą wykopane przez nas szpadlem ścieżki. Przez to będziemy mogli swobodnie się poruszać po naszym ogrodzie i niczego nie zdepniemy, oprócz robactwa, które na przykład podgryza nasze korzonki roślin.

Zostaw odpowiedź