Portal ogólno-techniczny

Zrób to sam meble

Meble ogrodowe wcale nie są aż tak trudne do wykonania jakby się mogło to nam wydawać, a jaka nas czeka satysfakcja kiedy powiemy naszym gościom, że zrobiliśmy je sami własnymi rękoma. Zrób to sam, meble ogrodowe są zazwyczaj wykonane z drewna jeśli mamy dostępne drewno możemy śmiało zaczynać. Do wykonania będą nam potrzebne piła, również wyrzynarka, tarcza ścierna, lakier do pomalowania lub też impregnat aby nasze meble posłużyły nam na wiele lat.

Chcesz mieć piękną ławkę wystarczy nasze drewno, które jest dostępne ładnie obrobić, a więc zaczynamy. Robi wstępny projekt naszej ławki. Zrób to sam, meble możemy narysować odręcznie, nie trzeba wcale używać do tego programu projektującego. Tniemy tak drewno jak sobie zaplanowaliśmy. Składamy je wstępnie i patrzymy jak będzie wyglądać nasza ławka. Jeśli będzie to ławka z bali wtedy nie będziemy mieć tak dużo pracy przy mierzeniu i wycinaniu. Bale układamy na sobie i jeśli będą nam odpowiadać możemy je powoli skręcać. Pamiętajmy, że przed skręceniem należy je ładnie oczyścić i zaimpregnować. Zrób to sam, meble pędzlem pomalowane wcale nie są gorsze od tych malowanych maszynką. Jeśli nasza ławka ma mieć oparcie trzeba koniecznie wzmocnić ją od spodu oraz zrobić odpowiednie uchwyty do oparcia. Jeśli już tak zrobiliśmy wtedy możemy spokojnie przykręcać nasze oparcie. Jeśli natomiast nie masz drewna w balach do zrobienia ławki, wtedy możesz użyć tego z desek. Tak zwane sztachety można kupić gotowe w tartaku. Jednak zrób to sam, meble przecież lepiej wyglądają gdy będą miały na przykład trochę powyginane deski.

Kolejnym meblem, który możemy sami wykonać jest stół. Do jego wykonania możemy użyć gotowego kawałka drewna. W zależności jaki ten stół ma być długi oraz jaki szeroki. Jeśli marzy nam się taki wiejski stół, wcale nie musimy kupować jednej długiej deski. Zrób to sam, meble przecież nie są aż tak trudne do zrobienia. Możemy do tego stołu wykorzystać na przykład deski z ławki. Musimy je wymierzyć aby w miarę były równe. Potem od spodu należy je przybić do poprzecznej listwy, która będzie je trzymała. Najlepiej aby taka listwa była bardzo gruba z tego względu, że do niej będą przybite nogi. Tak powstały stół możemy umieścić w ogrodzie lub też przed domem.

A jeśli nie masz szafki na narzędzia, a nie chcesz kupować kolejnej skrzynki, do której będziesz kładł wszystkie swoje niepotrzebne rzeczy i w ten sposób zrobisz sobie śmietnik, to zrób to sam, meble tego typu nie są trudne. Wystarczy, że z niepotrzebnej szafki oderwiesz na przykład jedną ściankę, do której będziesz mógł przymocować gwoździe lub też śruby. Możesz też zrobić uchwyty na szufladki, w których będą śrubki lub też nakrętki.

Zrób to sam meble jeśli nie chcesz wydawać zbędnych pieniędzy. Jak wiemy drewno sporo kosztuje, a ludzie czasami z nieużytecznych rzeczy potrafią zrobić coś nowego. Odpowiednie pomalowanie takiego mebla sprawi, że dostanie nowego świeżego wyglądu, dzięki któremu niejeden znajomy będzie myślał, że został on zakupiony w sklepie.

Zostaw odpowiedź