Portal ogólno-techniczny

Zrób to sam dla dzieci

Chyba każdy z nas marzył kiedyś o zabawkach czy też innych akcesoriach dla swoich dzieci.

A jak one się cieszą kiedy mogą się bawić zabawkami wykonanymi dla naszych pociech. Jeśli mamy trochę zmysłu artystycznego nie będziemy musieli wydawać pieniędzy. Dochodzi również materiał, który czasem mogłoby się wydawać, ale leży w domu i jest po prostu bezużyteczny. Jeśli masz młotek, gwoździe czy klej zrób to sam dla dzieci, a zobaczysz jaką będziesz miał z tego zabawę.

Kiedy mamy małe dzieci zawsze marzy nam się huśtawka. Jeśli masz do dyspozycji drewno, śruby oraz nakrętki, wiertarkę i trochę zmysłu artystycznego aby sobie jak ona wygląda wtedy zrób to sam dla dzieci, a nie będziesz musiał wydawać zbędnych pieniędzy. Zaczynając tworzyć huśtawkę należy dokładnie wymierzyć ile ma mieć wysokości. To po to aby dziecko nie tarło nogami o podłoże. Potem możemy z jednej deski zrobić siedzisko, przy czym trzeba zrobić oparcie i zabezpieczenie, dzięki któremu dziecko nie wypadnie. Oczywiście nasza huśtawka musi być bardzo głęboko wkopana, a w niektórych warunkach może być nawet w betonowana – zrób to sam dla dzieci. Wkręcamy haczyki które od góry mogą być zabezpieczone śrubami wieszamy bardzo gruby sznur chodź dziś już nikt tego nie robi i zakłada bardzo porządny łańcuch z grubymi oczkami. Do łańcucha przymocowujemy nasze siedzisko i huśtawka gotowa.

A czy nie zdarzyło się Tobie iść kiedyś z dzieckiem ulicą i na wystawie ono zobaczyło pięknego latawca, ale był taki drogi, że natychmiast poszedłeś z nim do domu. Jeśli Cię przeraziła cena takiej zabawki, zrób to sam dla dzieci. Do wykonania będą nam potrzebne dwie bardzo solidne listewki, które muszą być złączone ze sobą na krzyż. Oczywiście żeby to miało wygląd latawca musimy wziąć pod uwagę, że jedna listewka musi być dłuższa. Dodatkowo musimy zakupić materiał, dzięki któremu nasz latawiec się uniesie i na koniec bardzo długi sznurek. Oczywiście materiał może być dowolnego koloru, a jeśli mamy trochę zmysłu możemy coś na nim namalować, w końcu zrób to sam dla dzieci. Taki gotowy latawiec zrobi przyjemność niejednemu dziecku.

Kiedy idziemy do sklepu widzimy na przykład jak inne dzieci robią bańki mydlane z gotowej zabawki. Zrób to sam dla dzieci, to nie jest takie trudne. Potrzebujemy wody, do której wlewamy dużą ilość płynu i za pomocą rurki lub też słomki do picia możemy robić bańki mydlane. Frajda jest bardzo fajna gdyż samemu możemy zrobić taką zabawkę.

Kolejną zabawką, którą można samemu wykonać jest proca. Aby była ona bardzo dobrze wykonana trzeba znaleźć bardzo solidny konar, który ma dwie odnogi. To właśnie te odnogi posłużą nam do zamocowania gumki, dzięki której będziemy mogli strzelać z naszej procy. Zrób to sam dla dzieci ponieważ dzięki temu, będą wiedziały, że nawet z dostępnych pod ręką rzeczy takich jak patyki czy chociażby konary drzew można zrobić świetną zabawkę dla nich, ale również osoby starsze będą mogły się nią pobawić, na przykład strzelając do ptaków, które się skradają aby zjeść nasze owoce na drzewach.

Zostaw odpowiedź