Portal ogólno-techniczny

Specyfikacja modułów na co należy zwrócić uwagę przy systemie 2G, 3G lub LTE

call-71170_1280Obecnie komunikacja GSM z tego powodu iż ma szeroką dostępność staję się bardzo powszechnym medium komunikacyjnym, warto jednak zaznaczyć iż wszyscy inżynierowie stają przed bardzo ważną decyzją na którą technologię postawić. To wszystko przez to iż można się spodziewać co raz większej popularności standardów HSPA/UMTS, CDMA lub ostatnio coraz częściej LTE, dotyczy to w dużej mierze innych regionów świata. Warto powiedzieć, że w USA i Skandynawii technologia GSM jest w gorszym stanie od CDMA lub HSPA/UMTS i właśnie z tego powodu coraz częściej można powiedzieć o przyszłości a przede wszystkim o jej braku, systemu GSM kontynentu Europy.

Warto powiedzieć iż nasz kontynent to wysoce rozwinięta technologia sieci GSM, systemów UMTS lub LTE. Chociaż warto dodać iż to jest wsparcie GSM we wszystkich aplikacjach, które wymagają większego transferu danych a nie zastępują jego z rynku. Można jednak dodać iż nowe aplikacje były gotowe na różnego rodzaju zastosowanie nowszych generacji (HSPA/UMTS) oraz LTE z powodu opcji eksportu. Jakie ceny modułów GSM w tych sytuacjach występującą. Przede wszystkim dotyczą one niższym cen a to jest coś bardzo ważnego. W tym przypadku na jaki wariant należy się zdecydować. Warto pomyśleć o uniwersalności aplikacji a także niskiej cenie, warto wykorzystać obydwie opcje.

Warto powiedzieć iż niektórzy producenci w dużej mierze mają na uwadze konstruowanie portfolio oferując rodziny zgodnych ze sobą produktów gdzie pracują w różnych systemach. Jak przykład warto powiedzieć o szwajcarskiej firmie u-blox, która wytwarza bardzo popularne moduły GSM SARA, są one kompatybilne pod względem wprowadzeń z modułami HSPA i nie ma tutaj konieczności zmiany na PCB. Warto zaznaczyć iż taki jeden projekt warto w późniejszym czasie wykorzystać dla wszystkich urządzeń dostosowując dowolny system jeśli tak właściwie producent pomyślał o tym aby sposób pracy a także zestaw komend był wspólny dla tych wszystkich dostępnych modułów.

W wielu przypadkach wszystko związane jest z kosztem, najważniejsze aby był najniższy. Warto zaznaczyć iż jako jeden system i rodziny modułów warto proponować pionowo produkty związane z własnościami i cenami.

Należy także powiedzieć o tym, że SARA-U260/U270 obsługiwanych zarówno jako GSM ale także jak HSPA dodatkowo myśli o planach nowych modułów SARA-U280/290, które w dużej mierze rozwiązują działanie systemu HSPA/UMTS w tym przypadku już bez GSM. To wszystko jest stworzone w zamiarze redukcji kosztów systemu, które ściśle współpracują w środowisku 3G bez żadnej opcji obsługi GSM. Jako następne kryterium wyboru należy dodać o tym iż można liczyć o dodatkowych funkcjonalnościach, które w dużej mierze są w grupach aplikacji. Trwają poszukiwania do tego aby odnaleźć skuteczne a także bardzo łatwe w zabudowie i tańsze moduły typu GSM/GPRS z uwzględnieniem dobrego designu bez zbędnego powiększania ceny, które w swoim wyposażeniu posiadają aplikację funkcjonaliści przede wszystkim, która oparta jest jako CellLocate, modem in-Band lub w wielu przypadkach Jamming Detect.

Zostaw odpowiedź