Portal ogólno-techniczny

Pożary a układ elektroniki w domu

__b_wiaterk_elektro_04_fot1Ogromna ilość pożarów jest spowodowana awarią instalacji elektrycznej lub podobnych awarii każdego roku. Te nieoczekiwane pożary pochłaniają życie wielu osób i mogą powodować wiele bardziej trwałych obrażeń. Jedynym jasnym punktem jest to, że wielu, może nawet większość, z tych pożarów jest to coś, czegmu można zapobiec przy pomocy elektryka. Oto, czego szukać.

1. Awaria systemu

Ponieważ starsze domy nie miały do ​​czynienia z nowoczesnymi wymaganiami elektrycznymi, które często są używane – mogą zostać przeciążone. Zwykle dzieje się to na jeden z dwóch sposobów: albo padają wyłączniki albo bezpieczniki. Oba problemy są na pewno czymś co można naprawić, wystarczy sprawić, by obwody były bardziej aktualne. Rozwiązanie? System elektryczny musi być uaktualniony.

2. Migotanie świateł

Nawet, jeśli Twój system dom jest aktualny może zostać uszkodzony, gdy zbyt liczne urządzenia są używane w tym samym czasie. Na przykład, zarówno system klimatyzacji i lodówka wymagają bardzo dużej ilości mocy, aby utrzymać je w funkcjonalności. Jeśli przyłączone są do tego samego obwodu, maszyny te mogą spowodować przerwy w systemach oświetleniowych. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest wspólnym podłączyć większe urządzenia do własnych dedykowanych układów.

3. Zbyt liczne przedłużacze

Według danych ponad 3000 pożarów mieszkaniowych jest spowodowana przez przedłużacze każdego roku. To nie chodzi o to, że urządzenia te są z natury niebezpieczne, ale raczej, chodzi o to jak są one wykorzystywane – w tym tkwi problem. Widzisz, wiele domów nie ma wystarczającej ilości gniazd, więc przeciążamy je z pomocą przedłużaczy. Proste, stosunkowo niedrogie rozwiązanie jest to zatrudnić elektryka, aby dodać kilka gniazdek. To nie tylko zaoszczędzi członkom rodziny potknięć o przedłużacze, ale również znacznie zmniejszy ryzyko pożaru domu.

4. Ciepłe w dotyku?

Nie ważne ile prądu używasz, łuki, przełączniki i inne elementy nie powinny stawać się gorące, a nawet ciepłe. Jeśli tak jest, to zapewne oznacza, że za duże zapotrzebowanie jest na obwodzie. Gdy tak się stanie, istnieje duża szansa, że można dostać szoku od dotykania gniazdka lub przełącznika. Jak można sobie wyobrazić, to stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa do każdego, kto wchodzi do domu. Chociaż może nie trzeba dokonywać całościowego remontu, elektryk będzie musiał sprawdzić pewne obszary.

5. Zaawansowane domy

Niektóre rzeczy nie stają się lepsze z wiekiem. Jeśli mieszkasz w domu który ma ponad dwadzieścia pięć lat, a jego układ elektryczny nigdy nie został aktualizowany, to ma pewne poważne problemy. Rdza, złe okablowanie, obwody przestarzałe – są najczęstsze problemy jakie elektrycy znaleźć w starych siedzibach. Więc nawet jeśli nie doświadczyłeś żadnej z wyżej wymienionych kwestii, należy zadbać o to, by system był skontrolowany przez profesjonalistę.

Doświadczony elektryk może pomóc wnieść twój domowy system do tego, co się dzieje w epoce nowożytnej, zmniejszając tym samym ryzyko przerw w eksploatacji i nie dopuszczając do bardziej poważnych problemów, takich jak pożary.

Potrzebujesz więcej informacji przed zatrudnieniem elektryka? Poszukaj w sieci!

Zostaw odpowiedź