Portal ogólno-techniczny

Jak prawidłowo ładować baterię

batteries-364217_1280Prawie każdy ma własny telefon. Wszystkim na pewno może zależeć na tym aby bateria w smartfonie działała jak najdłużej. Bardzo często zdarza się, że nie można jej wyciągnąć bez niezbędnej wizyty w serwisie. Z tego powodu należy umożliwiać jej długi czas działania. W żadnym wypadku nie powinno być tak, że po 12 miesiącach użytkowania będziemy ją oddawać do serwisu tylko z tego powodu, że nasza bateria wytrzymywać będzie tylko kilka godzin. Jak się przed tym zastrzegać. Warto zapoznać się z tym artykułem. Kilka prostych sposobów na to jak wydłużać żywotność baterii.

Na samym początku trzeba zaznajomić się z tym, że mit odnośnie formatowania jest nieprawdziwy. Jedyna słusznym działaniem jest to aby baterii nie formatować. To niestety bardzo często technika stosowana przez wielu użytkowników. Należy się jej wystrzegać. Można się jedynie zgodzić z tym, że takie działanie mogło przynosić pożądane rezultaty jedynie w telefonach starszego typu. Przy dzisiejszych smartfonach jest to wręcz zabronione. W przypadku tych wszystkich najnowszych baterii litowo-jonowych nie będą się zawierać z takiego pozytywnego wyniku. Jeśli ktoś się do tego będzie stosować to z pewnością skracać będzie żywotność baterii. To teraz rada dla wszystkich – pozbywać się starych nawyków związanych z formatowaniem baterii, absolutnie nieskuteczne z odwrotnym skutkiem do naszego zamierzonego celu.

Ostatnio bardzo popularne to ładowanie bezprzewodowe. Nie każda seria modelu telefonów może to zapewniać. Z pewnością to jedynie wąska liczba producentów z serii Samsung Galaxy S4, Nexus4 a także marki Nokii – Lumia. Tutaj ładowanie wyglądać może zupełnie inaczej. Wszystko odbywać się będzie jedynie jako działanie indukcji. Wszyscy Ci, którzy lubią korzystać z takiej ładowarki bezprzewodowej mogą być w świadomości, że takie działanie jest bardzo wygodne i komfortowe. Chyba jedyną wadą tego sposobu to fakt, że bateria może się rozgrzewać a z własnego doświadczenia można wiedzieć, że baterie nie są przyjacielem ,,ciepła”. Sięgając do wielu branżowych portali internetowych związanych ze smartfonami można przeczytać informację o tym, że już w temperaturze około 40st. Celsjusza już po około 12miesięcy stosowania wytrzymałość naszego ogniwa skracać się będzie o około 25-30%. Niestety ,,w obliczu” naszego smartfonu taki wynik może być kolosalny.

Najważniejsza rzecz o jakiej trzeba pamiętać przy ładowaniu – należy zawsze ładować do pełna swoją baterię i starać się nie rozładowywać jej do końca. Akumulatorki w naszych urządzeniach elektronicznych wraz z upływem czasu powinny doładowywać się dość często i płynnie. Nie można się śmiać gdyż większość z nas niemalże codziennie może próbować ładować smartfon. Jednym z dobrych sposobów to taki, który polegać będzie na rozładowaniu telefonu do około 35% a kolejno doładowanie go do stanu maksymalnego sięgającego 85%. Jednak to może być niemożliwe ponieważ bardzo duża liczba osób ma smarftona, który wytrzymywać będzie jedynie jeden dzień.

Zostaw odpowiedź