Portal ogólno-techniczny

Akcesoria do samochodów – kompleksowy wybór

Myśląc o samochodzie, zazwyczaj mamy na myśli jego przygotowanie techniczne i manualne. Jednak pojazd mechaniczny to nie tylko silnik, skrzynia biegów, sprzęgło itp. odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie samochodu. To także cały szereg elementów, które również wpływają na jego bardzo ważną stronę – estetykę, zarówno wnętrza, jak i warstwy zewnętrznej. Jakie akcesoria samochodowe będą przydatne żeby zwiększyć komfort jego użytkowania i poprawić dizajn?

Zewnętrzny wygląd wizytówką
Jeżeli zależy nam pięknym wyglądzie samochodu, którego widok budzi pozytywne skojarzenia wiążące się z komfortem i poczuciem prestiżu, musimy zadbać o jego nienaganny wygląd zewnętrzny. Żeby móc to osiągnąć, należy oczywiście zapewnić odpowiednią pielęgnację karoserii samochodu. Oczywiście, najbardziej ważną czynnością jest dokładne wyczyszczenie karoserii. W tym celu należy kupić jedynie sprawdzone i profesjonalne akcesoria samochodowe. Pojazd najlepiej czyścić gąbką duża i miękką. Warto także zaopatrzyć się w ręczniki i szmatki wytworzone z mikrofibry. Kiedy będziemy już posiadali podstawowe narzędzia do czyszczenia auta, należy wybrać odpowiednie środki czystości. Najlepiej postawić na wysokiej jakości szampon samochodowy. Tutaj do wyboru mamy dwie opcje podejścia do procesu mycia. Jeżeli dysponujemy większymi zapasami wolnego czasu, najlepiej postawić na samodzielny szampon, a po umyciu auta pokryć karoserię odpowiednimi środkami zabezpieczającymi. Kiedy zależy nam na szybkości, warto postawić na preparat „dwa w jednym”, który zawiera w sobie szampon wraz z woskiem. Dzięki temu, jednorazowe mycie zarówno pozbędzie się brudu, jak i zabezpieczy karoserię przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych i mechanicznych.

Wnętrze pojazdu
Na estetykę auta wpływa ne tylko jego zewnętrzny dizajn, ale także wnętrze pojazdu. Tylko od nas zależy czy przebywanie we wnętrzu naszego samochodu będzie przyjemne, czy też okaże się przykrą koniecznością. Akcesoria samochodowe przeznaczone do wewnętrznego użytku mają rozmaite zastosowanie. Niektóre wpływają na zapach, inne na wygląd, a jeszcze inne zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Bardzo ważnym elementem są dywaniki podłogowe. Z pozoru mogą wydawać się jedynie drobnymi dodatkami, ale w zimie i na jesieni mogą okazać się bezcennym elementem, który zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Na rynku mamy dywaniki sensu stricte oraz produkty gumowe. Te pierwsze są ładniejsze i świetnie sprawdzą się w lecie, ale gumowe są idealne na deszczową jesień i śnieżną zimę. Ilość wody, jaką wprowadzamy do auta (np. w postaci śniegu z podeszwy) wpływa na wilgoć panującą w samochodzie. Zbyt duża wilgoć to nieprzyjemny zapach, ale co gorsze, może ona w zimie przyczyniać się do parowania szyb, co zmniejsza widoczność i bezpieczeństwo jazdy. Gumowe dywaniki można łatwo opróżnić z wody po każdym wyjściu z auta, tradycyjne produkty chłoną wodę i jej pozbycie się nie jest łatwe, a jej gromadzenie przyczynia się do zwiększenia wilgoci w aucie. Ważne są również akcesoria zapachowe. Tu wybór jest szeroki i zależy praktycznie od upodobań. Popularne choinki są bardziej delikatne, a jeśli zależy nam na intensywnym zapachu, możemy wybrać flakoniki, z których zapach wydobywa się przez ruch powietrza wydobywany z nawiewu. Akcesoria samochodowe to także pióra wycieraczek. Należy je odpowiednio dobrać. Istotny jest tu zarówno model samochodu, jak i długość pióra. Dłuższe zakładamy na lewe ramię, krótsze na prawe.

Portal motos.pl wsparł nas merytorycznie.

Zostaw odpowiedź