Portal ogólno-techniczny

Zrób to sam dekoracje

Zrób to sam, dekoracje są rozwojowym zajęciem. Czy każdy z nas nie chciał kiedykolwiek zrobić sam dekoracji. Czasami dzięki naszej pracy możemy oszczędzić bardzo dużo pieniędzy oraz możemy mieć satysfakcję po wykonaniu danej dekoracji. Zrób to sam dekoracje, sprawią niejednej osobie dużo przyjemności z możliwości wykonania takiej dekoracji. Jeśli masz dzieci, a nie masz pomysłu na zabawę, to z pewnością możesz zacząć z nimi wykonywać dekoracje.

Bardzo dobrym czasem na wykonywanie dekoracji jest okres świąt. Na Boże Narodzenie ludzie kupują żywą choinkę, a przecież Ty ze swoimi dziećmi możesz ją zrobić sam. Do wykonania takiej choinki będą Tobie potrzebne nożyczki, których musisz tylko Ty używać, papier kolorowy, dobry klej, oraz wstążka flizelina lub też trawka zwana sizal. Zrób to sam, dekoracje nie są takie trudne.

Aby taką choinkę wykonać zaczynamy od wycięcia stożka z papieru. Papier oczywiście najlepiej aby był koloru zielonego ułatwi to nam nakładanie kleju oraz nie będziemy musieli używać tak dużo sizalu. Po wycięciu szkieletu z choinki możemy ją skleić tak aby nam się nie rozkleiła. Potem smarujemy ją klejem lub też możemy przed sklejeniem jej wysmarować ją klejem ułatwi to nam później nakładanie sizalu. I tak gotowy wysmarowany klejem szkielet możemy zacząć owijać sizalem. Oczywiście musimy go dociskać gdyż ten materiał jest w postaci włosków, które będą nam się przyklejać do rąk. Po nałożeniu sizalu musimy poczekać aby nasza wstępna choinka wyschła. Jeśli już wyschnie zaczynamy ją ozdabiać i w tym momencie możemy poprosić dzieci o pomoc. Zrób to sam, dekoracje nie są przecież takie trudne. Możemy na przykład naklejać już gotowe lub też możemy sami zrobić. Do wykonania gwiazdek neonowych wystarczy kupić odpowiedni papier. Zaczynamy rysować na nim na przykład gwiazdki lub też inne dekoracje. Nasze dekoracje smarujemy klejem i podajemy dzieciom aby mogły przykleić. Do ozdobienia naszej choinki możemy również wykonać łańcuszek. Zrób to sam, a dekoracje będą bardzo ładnie wyglądały. Zaczynamy od wycinania pasków, które potem po jednym sklejamy tworząc koło. I tak przeplatamy i łączymy wszystkie koła tworząc dzięki temu piękny łańcuch. Możemy również zrobić łańcuch harmonijkowy. Do tego również potrzebujemy papieru, tym razem musi on być bardzo długi z tego względu, że będziemy tworzyć paski. Takie paski przeplatamy na zmianę i po rozłożeniu robi nam się harmonijka. Bardzo dobrą dekoracją do ozdobienia naszej choinki jest bombka. Zrób to sam, a dekoracje będą dzięki temu bardzo wyjątkowe. Do wykonania takiej choinki możemy użyć gotowych kulek styropianowych, które możemy nabyć w sklepie. Do ozdobienia takiej bombki możemy wykorzystać na przykład wstążkę. Wstążką owijamy bombkę lub też robimy małe trójkąty, które zakładamy jeden na drugi. I tak mamy gotową bombkę. Aby nasza bombka była świetlista możemy do niej użyć małych cekinów. Zrób to sam, dekoracje cekinowe możemy zrobić kupując świecący papier w sklepie papierniczym i za pomocą dziurkacza możemy zrobić cekiny, które wykorzystamy do naszych bombek.

Zrób to sam, dekoracje  wykonane ręcznie rozwijają naszą wyobraźnię.

Zostaw odpowiedź